Неділя, 12.01.2025, 23:49

Архаїчний

Головна » 2009 » Серпень » 11 » Комарі на різних стадіях життєвого циклу
Комарі на різних стадіях життєвого циклу
12:09

Личинки їх плавають в горизонтальному положенні під поверхнею води, а на передостанньому членик мають пару дихальних отворів. Лялечки за формою нагадують коми, знаходяться, як і личинки, під водною поверхнею і дихають киснем повітря через дихальні ріжки, що мають форму широких воронок. Дорослі малярійні комарі, сидячи на предметах, розташовуються під кутом до їх поверхні головкою донизу. Знаходяться по обидві сторони від хоботка нижньощелепних щупиків рівні йому по довжині або трохи коротше.

Комарі на різних стадіях життєвого циклу.

  III - лялечки, IV - імаго;

Немалярійние комарі pp.Culex і Aedes відкладають яйця, злипаються групами в невеликі плотики сіро-сталевого кольору. Личинки розташовуються під поверхнею води під кутом до неї і мають на передостанньому членик довгий дихальний сифон. Дихальні ріжки лялечок мають форму тонких циліндричних трубочок, а нижньощелепних щупиків дорослих комарів короткі і сягають не більше третини довжини хоботка. Тіло немалярійние комарі тримають паралельно поверхні, на якій сидять.

Боротьба з комарами найбільш результативна щодо водних стадій життєвого циклу - личинок і лялечок. Застосовуються меліоративні методи - засипання канав і кар'єрів зі стоячою водою. Можлива обробка отрутохімікатами окремих водойм з великою концентрацією личинок і лялечок, а також місць масових скупчень статевозрілих стадій комарів в денний час доби (сараї, обори). Найбільш ефективними є біологічні заходи боротьби в поєднанні з гідромеліоративних, що вживаються відповідно до державних антималярійних програмами. Так, у Західному Закавказзі вдалося швидко знизити чисельність комарів і захворюваність населення малярією за рахунок меліорації та розведення риб - гамбузія, що харчуються переважно личинками двокрилих. Для індивідуального захисту застосовують репеленти і механічні засоби: марлеві пологи, сітки і т. д.

Москіти (сем. Phlebotomidae). Більш дрібні комахи завдовжки 1,5-3,5 мм, що мають короткий хоботок, сильно виступаючий у вигляді горбика грудний відділ тіла і рясне опущення тіла і крил дрібними щетинками А).

Москіти зустрічаються в тропічних і субтропічних зонах на всіх континентах. Вони відомі як переносники різних видів лейшманій, вірусів лихоманки паппатачі і збудників ряду інших трансмісивних захворювань. Вірус лихоманки паппатачі передається в поколіннях інвазовану москітів трансоваріально. Москіти не здатні до великих перельотів, тому природні вогнища захворювань, що викликаються перерахованими паразитами, як правило, мають невеликі розміри.

Яйця москіти відкладають у нори гризунів і інші затінені місця з великою кількістю органічної речовини і високою вологістю. Личинки розвиваються близько 2 міс, а потім окукліваются. Статевозрілі стадії з'являються через 10-12 діб.

Боротьба з москітами повинна вестися комплексно і бути спрямованою на знищення природних вогнищ лейшманіозом та інших трансмісивних захворювань: це знищення гризунів і місць виплоду москітів, обробка інсектицидами поверхонь в господарських будівлях і житлах. Ефективні також індивідуальні засоби захисту від укусів.

Мошки (сем. Simuliidae). Дрібні кровоссальні комахи завдовжки 2-6 мм. Ротовий апарат короткий і дуже потужний, призначений для проколювання шкіри і слізиванія крові.

Переглядів: 992 | Додав: krasivatslz | Теги: що мали, Отворів, Ті, Невеликі | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0