Понеділок, 13.01.2025, 02:56

Архаїчний

Головна » 2009 » Серпень » 10 » Поширені повсюдно
Поширені повсюдно
12:09

Розвиток з повним метаморфозом. Найбільше значення представники цього загону мають як тимчасові кровоссальні паразити і переносники збудників трансмісивних захворювань. Масові види цього загону, розмножуючись в літній період в тундрі і тайзі у величезній кількості, роблять життя людини майже нестерпним. Різні види кровосисних двокрилих об'єднуються загальним поняттям гнус. Самці більшості кровосисних двокрилих харчуються соками рослин, а самки - переважно або виключно кров'ю тварин і людини. У більшості випадків відкладання яєць самками наступає тільки після кровосмоктанні.

Комарі (сем. Culicidae). Мають тонке струнке тіло, довгі ноги і невелику головку з ротовим апаратом у вигляді довгий хоботок. Поширені повсюдно. Вони зберігають в організмі і мають здатність передавати тваринам і людині більше 50 збудників вірусних, бактеріальних і паразитарних захворювань. Після запліднення самки активно шукають господаря-прокормітеля і здатні виявляти його на відстані до 3 км за допомогою нюху, а потім і зору. Хворих з високою температурою комарі кусають охочіше.

Слабке локальне освітлення у вечірні та передранкові години стимулює рухову активність комарів і пошук ними господарів. У зв'язку з цим комарі в темний час доби часто влітають в освітлені вікна та двері житлових і господарських споруд. У денні години доби при високій температурі і низькій вологості повітря комарі зазвичай знаходяться в укриттях і не харчуються. Вказані особливості поведінки комарів відображаються на адаптацію до паразитизму збудників захворювань, що передаються комарами: при більшості захворювань цієї групи у хворих підвищується температура у вечірні та нічні години доби, у цей же час в крові виявляється максимальна концентрація інвазійних для комарів стадій збудників.

Комарі відкладають яйця у воду або на вологий грунт біля води. Личинки і лялечки ведуть водний спосіб життя, а дихають атмосферним повітрям за допомогою трахей. Личинки харчуються зваженими у воді дрібними органічними частинками. Найбільш відомі комарі з родів Culex і Aedes (немалярійние комарі) - переносники збудників японського енцефаліту, сибірської виразки, жовтої лихоманки, а також Anopheles (малярійні комарі) - специфічні переносники плазмодія. Доведено, що сприйнятливість комарів до зараження збудниками малярії визначається генотипів і успадковується моногенних. Малярійні і немалярійние комарі легко відрізняються один від одного на всіх стадіях їх життєвого циклу Яйця малярійних комарів р. Anopheles розташовуються на поверхні води поодинці, і кожне забезпечене двома повітряними поплавцями.

Переглядів: 805 | Додав: krasivatslz | Теги: Значення, Захворювань, кровоссальні | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0