Понеділок, 13.01.2025, 01:46

Архаїчний

Головна » 2009 » Липень » 25 » Діагноз біогельмінтозов часто утруднений
Діагноз біогельмінтозов часто утруднений
12:08

Обидва паразита виділяють в ранки антикоагулянтні речовини і можуть викликати кишкові кровотечі та алергізації хворих.

Лабораторна діагностика - що за всіх геогельмінтозах.

Профілактика - окрім загальних заходів, описаних вище, обов'язкове носіння взуття в районах, де поширені ці захворювання.

Угрица кишкова Strongyloides stercoralis - збудник стронгілоїдозі. Це дуже дрібний гельмінт, до 2,2 мм завдовжки. З усіх відомих паразитів людини - найменш спеціалізований.

Життєвий цикл цього черв'яка характеризується значною варіабельністю. Він може проходити цілком у зовнішньому середовищі або частково або повністю в організмі господаря. Частіше зустрічається чергування вільноживучих і паразитичного поколінь.

Паразитичні статевозрілі угрица живуть у кишечнику людини. З яєць вже в кишечнику виходять личинки, доля яких може бути двоякою. У першому випадку після ліньки в грунті вони можуть стати інвазійних і проникають в організм людини або через шкіру, або перорально з фруктами і овочами. Подальший розвиток в цьому випадку проходить так само, як у анкілостомід. У другому випадку личинки можуть досягти статевозрілості в грунті.

Дорослі самки відкладають яйця і дають початок вільноживучим поколінням. При зміні умов життя личинки можуть стати інвазійних для людини і знову перейти до паразитичного існування. Присутність паразитів в кишечнику викликає чергуються проноси і запори. Часто при цьому паразити заселяють і жовчні ходи печінки, викликаючи жовтяницю.

Алергізація організму при стронгілоїдозі дуже сильна, особливо на міграційній стадії розвитку.

Описано випадки перебігу стронгілоїдозі протягом 25 років. Це пояснюється не тільки тривалістю життя цього паразита, але і можливістю аутоінвазіі.

Як і анкілостоміди, угрица кишкова зустрічається в основному в тропічних і субтропічних зонах. Особливо широко розселені в Південно-Східній Азії, Південній та Центральній Америці. Можливо існування підземних вогнищ у зонах з помірним кліматом, як і при анкілостомідозах.

При діагностиці надійною ознакою захворювання є виявлення живих личинок у фекаліях, блювотних масах і при дуоденальному зондуванні.

Профілактика стронгілоїдозі відповідає профілактики анкілостомідозов.

Всі нематоди цієї групи, що вражають людину, жівородящі і більшу частину циклу розвитку проводять у людини в тканинах внутрішнього середовища. Проміжні господарі їх дуже різноманітні - від циклопів і комах до ведмедів і людини. Остаточними господарями можуть бути різні дикі і домашні тварини, тому захворювання, які викликають ці паразити, відносяться до розряду природно-вогнищевих. Для потрапляння в місця остаточної локалізації біогельмінти здійснюють міграцію по лімфатичних і кровоносних судинах. Крім того, вони особливо активно взаємодіють з імунною системою господаря. Тому в клінічній картині нематодозів-біогельмінтозов провідними симптомами є ток-Сико-алергічні реакції. Важливо також механічне та місцеве токсичну дію. Діагноз біогельмінтозов часто утруднений. Доводиться вдаватися до методів біопсії і імунологічних реакцій. Профілактика залежить від шляхів зараження, які бувають різні.

Для цих гельмінтів характерна первинна локалізація в кишечнику людини, а потім проникнення в кров через його стінку. Профілактика у зв'язку з цим - створення перешкод для проникнення личинкою через рот.

Рішта Dracunculus medinensis збудник дракункулеза. Довжина самки до 120 см, самця - лише 2 см. Захворювання поширене в зонах з тропічних і субтропічних кліматом, раніше зустрічалося в Середній Азії.

Життєвий цикл рішти пов'язаний з водним середовищем.

Переглядів: 570 | Додав: krasivatslz | Теги: Збудник, Дрібний, Носіння | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0